Ogłoszenia Parafialne – XIX Niedziela Zwykła (09.08.2020 r.)

1. W miniony czwartek 6 sierpnia pielgrzymi wyruszyli z Płocka na Jasna Górę. W codziennych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy wędrują do Matki Boskiej Jasnogórskiej.
  2. 13 sierpnia w czwartek o godzinie 17.00 w naszym Kościele odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie. O godzinie 16.45 przed Mszą św. Różaniec a po Nim procesja wokół Kościoła.
  3. W piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, prezbitera i męczennika, patrona trudnych czasów.
  4. W sobotę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia N.M. P. Poświęcenie ziół i kwiatów po każdej Mszy św. W tym dniu przypada również 100 rocznica „Cudu nad Wisłą” 15 sierpnia 1920r. Wojska polskie pokonały bolszewików, co uchroniło Europę przed zalewem komunizmu. Jest to także święto Wojska Polskiego.
  5. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.
  6. Za tydzień w niedziele po Mszy św. o godz. 11.30 przyjedzie Pani Fotograf ze zdjęciami od Pierwszej Komunii św.
  7. Dziękuje p. Jackowi Kruszyńskiemu oraz p. Kościelnemu za pomalowanie i odświeżenie kruchty Kościoła oraz Zakrystii. Bóg zapłać.
  8. W minionym tygodniu odbyło się spotkanie sołtysów i Rady parafialnej. Wysunięto propozycję, aby w naszej Parafii zapoczątkować zwyczaj tzw. tacy gospodarczej. Każda ostatnia niedziela miesiąca byłaby okazją do złożenia na tacę dobrowolnej ofiary przeznaczonej tylko na cele remontowe w naszym Kościele. Ostatnie rachunki za energie 4.900 zł za prawie 4 miesięcy oraz rachunki za wywóz śmieci pokazały, iż taca niedzielna nie jest w stanie pokryć kosztów związanych z planowanymi remontami i pracami gospodarczymi w naszej parafii. Zwracam się z prośbą o zrozumienie oraz przychylność w tym zakresie.
  9. Za dwa tygodnie w niedziele po Mszy św. o godz.  9.00 odbędzie się spotkanie z Rodzicami i dziećmi kl. V w sprawie Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św.

-Zapowiedzi Przedślubne:

-Augustynowicz Cezary, kawaler zam. Bogurzynek oraz Kaniecka Ewelina, panna zam. w Dąbku par tut. Zapowiedź pierwsza.

-Gutowski Rafał, kawaler zam. Dąbek par tut oraz Sparzak Patrycja, panna zam. w Dąbku. Zapowiedź pierwsza.

1. Intencje.