Ogłoszenia – Niedziela Palmowa (28.03.2021 r.)

1. Zgodnie z nowymi wytycznymi co do ilości wiernych w Kościele na czas Wielkiego Tygodnia i Świąt informuję, że w naszym Kościele może przebywać 40 osób jednocześnie z zachowaniem 1,5 metrowego odstępu. Oczywiście obowiązują maseczki i dezynfekcja. Proszę o stosowanie się do wytycznych.
  2. Dziś poświęcenie palm na każdej Mszy św. Przed Sumą Procesja w której uczestniczy tylko asysta( kapłan ,ministranci). Wierni pozostają na swoich miejscach na czas procesji.
  3. Wielki Czwartek rozpoczyna Triduum Paschalne. Jest to dzień ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Zapraszam na Msze Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ołtarza Wystawienia (Ciemnicy). Adoracja do godz. 21.00.
  4. Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Jezusa. Adoracja przy ciemnicy od godz. 8.00, a przy Grobie Pańskim po nabożeństwie o godz. 18.00 do godz. 24.00.
  5. Wielka Sobota. Liturgia rozpocznie się o godz. 18.00 poświeceniem ognia przed Kościołem. Na Msze św. proszę o zabranie świec.
  6. Wielkanoc – Rezurekcja o godz. 6.00. Przed Rezurekcją procesja wokół Kościoła (tylko kapłan, strażacy i ministranci). Pozostali zostają w świątyni. W nabożeństwach można uczestniczyć na zewnątrz Kościoła.
  7. Zwracam się z prośba do strażaków o zorganizowanie drużyn strażackich do czuwania przy Grobie. Czuwanie rozpocznie się w piątek po nabożeństwie o godz.18.00.
    • Plan czuwania strażaków:
      • Piątek
        • po nabożeństwie o godz. 18.00 – O.S.P. Wiśniewo
      • Sobota
        • od godz. 8.00 do godz. 12.00 – O.S. P. Dąbek
        • od 12.00 do 24.00 – O. S. P. Wyszyny
      • Wielkanoc
        • od 5.00 rano O. S. P. Wyszyny.
    • Dzieci Komunijne i młodzież:
      • w Wielką Sobotę od godz. 11.00.

Serdecznie zapraszam Straż, dzieci, młodzież, ministrantów, Koła Żywego Różańca i mieszkańców z poszczególnych wsi do adoracji przy grobie Pańskim.

POŚWIĘCENIE POKAMÓW W WIELKĄ SOBOTĘ; Godz. 10.00, 12.00, 15.00 oraz przed Liturgia wieczorną o godz. 18.00. Poświecenie będzie się odbywać na zewnątrz wokół Kościoła.

Dziękuje za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego:

• mieszkańcom Trzcianki (180 zł)
  • mieszkańcom Nowej Otoczni (350 zł)
  • mieszkańcom Wyszyn od p. Gułajskich do p. Krawiec (210 zł)

Proszę zgłaszać chorych w zakrystii lub telefonicznie. Dziękuję za Palmę ludziom dobrej woli.

1. Intencje.