OGŁOSZENIA – XVII Niedziela Zwykła (26.07.2020 r.)

 1. Dziś przeżywamy Odpust ku czci św. Anny. Dziękuję ks. dr Piotrowi Dykowskiemu, wykładowcy w seminarium we Włocławku za przyjęcie zaproszenia i wspólna modlitwę oraz wygłoszone Słowo Boże. Bóg zapłać ks. Profesorowi Waldemarowi Graczykowi za pomoc oraz ks. kanonikowi Stefanowi Czarneckiemu za posługę w konfesjonale oraz przybyłym Kapłanom z dekanatu. Dziękuje wszystkim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę.
 2. Dziś również po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Otrzymamy okolicznościowe pamiątki ze św. Krzysztofem.
 3. W sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień. Jest to czas modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Kościół zachęca do podjęcia abstynencji. W tym dniu przypada kolejna rocznica wybuchu Powstania warszawskiego. Polećmy miłosiernemu Bogu tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.
 4. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 zapraszam na spotkanie sołtysów z poszczególnych wiosek oraz radę Parafialną. Spotkanie będzie dotyczyło aktualnych spraw naszej parafii.
 5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja eucharystyczna.
 6. W tym tygodniu z cmentarza wywieziono wszystkie śmieci. Pracowali: p. Kościelny; z Dąbku: Krasiński Bogdan, Bogucki Zdzisław; z Wyszyn: Welenc Grzegorz, Rejniak Andrzej. Bóg Zapłać. Za tydzień odniosę się do tego tematu.
 7. Dziękuje za ofiary złożone na figurę Matki Bożej Fatimskiej; Wyszyny – 860 zł, Stare Wyszyny – 100zł. Bóg zapłać za ofiarę na cele gospodarcze p. Sabinie Graczyk z Woli Szydłowskiej oraz  Elżbiecie i Bogusławowi Krasińskim z Dąbku.
 8. Zakończyliśmy remont plebani.  Dziękuję p. Sołtysowi Leszkowi Beneckiemu za udostępnienie sali na posiłki; p. Piotrowi Gręda za przygotowywanie posiłków; kołu Gospodyń z Wyszyn; mieszkańcom Wyszyn, którzy składali ofiary i produkty na ciepłe obiady; osobom indywidualnym z Woli Kolonii, Wiśniewa, Dąbku i Zdrojów. Dziękuję za okazaną pomoc życzliwość i serce.
 9. Zapowiedzi przedślubne:
 • Radosław Litwa, kawaler z Ostrowii Mazowieckiej oraz Nowakowska Andżelika Katarzyna – panna z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.
 1.  Gazety Gość Niedzielny.
 2. Intencje.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *