OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIII Niedziela Zwykła (06.09.2020 r.)

  1. Wczoraj odbyła się Uroczystość odnowienia Przyrzeczeń chrztu. Bóg zapłać dzieciom, rodzicom Katechetom, P. Organiście p. Kościelnemu za pomoc i przygotowane tej Uroczystości. Składam podziękowanie Rodzicom dzieci Komunijnych za ufundowanie do naszego Kościoła ozdobnego Ornatu na czas Świąt Bożego Narodzenia.
  2. Starosta Powiatu Wójt Gminy Stupsk zapraszają na Powiatowe obchody 100 rocznicy bitwy polsko-bolszewickiej,które odbędą się w sobotę 12 września w naszym Kościele pod przewodnictwem Ks Bpa. Piotra Libery. Uroczystość rozpocznie się Mszą św o godz 11.00. następnie zostaną złożone wieńce na grobie Ks Szulborskiego i poległych żołnierzy 49 pułku. Następnie przemarsz na teren szkoły i dalsze Uroczystości.
  3. Dziś po Mszy św o godz. 9.00 poświęcenie tornistrów dla pierwszoklasistów. W każda niedzielę po Mszy św o godz. 9.00 będą rozdawane dzieciom karteczki- pamiątki Mszy św.
  4. Pierwsza Komunia w naszej parafii za rok odbędzie się 30 maja na Mszy św o godz. 11.30. Zaś Komunia generalna również 30 maja na Mszy św o godz. 9.00. zapisy do pierwszej komunii( kl III) oraz generalnej (kl IV) za tydzień w niedzielę po Mszy o godz.9.00. Zapraszam dzieci Komunijne z Rodzicami.
  5. W tym roku do Rostkowa na Uroczystości sw Stanisława Kostki pojadą tylko przedstawiciele dekanatu.
  6. Dziękuje za ofiary na cele gospodarcze w wysokości 5.700.Dziękuję za ofiary: p. Drupiewskiej Genowefie z Wiśniewa,Halinie Rutkowskiej z Wyszyn,Stanisławowi Stefańskiemu z Dąbku. Bóg zapłać. W tym tygodniu firma sprawdzała stan więźby dachowej oraz blachy na Kościele. Stan jest dobry. W tym tygodniu będą trwały prace przy wymianie dziurawych rynien oraz prace związane z uszczelnieniem pokrycia dachowego.
  7. W tym roku planujemy zamontować ogrzewanie na zimę w naszym Kościele. Są to napromienniki ciepła. Bardzo wydajne bezpieczne i trwałe. Firma specjalistyczna wyliczyła koszt urządzeń na 25 tys zł. Własnym sumptem dokonamy położenia instalacji elektrycznej. Tak więc ofiary które składamy są przeznaczone na bieżące prace przy Kościele.
  8. Wójt Gminy Stupsk informuje, ze przez trzy miesiące od 1 września do 30 listopada na terenie całego kraju prowadzony jest powszechny spis rolny. Aby wziąć udział w spisie należy samodzielnie wypełnić elektroniczny formularz na stronie internetowej: spisrolny.gov.pl. Osoby które nie maja internety mogą zrobić to telefonicznie. Można tez skorzystać z punktu spisowego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stupsku.
  9. 13 września po sumie zapraszam na nabożeństwo fatimskie. Przed Sumą odmówimy Różaniec.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *