Ogłoszenia duszpasterskie – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA (25.10.2020 r.)

  1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Z racji na panująca epidemię w tym dniu zgodnie z zarządzeniem Ks Biskupa odbędą się Msze św tylko w Kościele o godz. 8.00, 9.00 i 11.30. Mszy św na cmentarzu oraz Różańca po południu nie będzie .Zgodnie z zarządzeniem Ks Biskupa w niedziele i świeta udzielona jest dyspensa od obowiązku Mszy św. Odwiedziny na cmentarzach starajmy się rozłożyć w czasie tak by nie gromadzić się licznie na cmentarzu. Zachęcam do osobistej modlitwy w domu oraz oglądania transmisji w telewizji.
  3. W dzień zaduszny ( poniedziałek 02.11.) Msze św odbęda się o godz. 8.00, 9.00 oraz 11.30. Po tej Mszy św odbędzie się Procesja Żałobna wokół Kościoła.
  4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie odmówimy różaniec za zmarłych. Różańca na cmentarzu tego dnia o godz. 16.00 nie będzie.
  5. Odpust za zmarłych w dn 0d 1 do 8 listopada który mogliśmy uzyskać przez pobożne nawiedzenia cmentarza oraz odmówienie modlitwy na intencje Ojca św będąc w stanie łaski zostaje rozłożony w czasie na cały miesiąc listopad.
  6. W naszym kościele obowiązuje limit wiernych 1 os na 7m2. Czyli ok 75 osób.
  7. W sobotę kończymy miesiąc różańcowy. Bóg zapłać dzieciom młodzieży osobom starszym wszystkim za piękny liczny udział w Różańcu. W czwartek dzieci za uczestnictwo w różańcu otrzymają nagrody.
  8. Bóg zapłać za złożone ofiary na zakup i montaż ogrzewania w naszym Kościele: mieszkańcom Starej Otoczni w wysokości 1950 zł, oraz mieszkańcom Woli Kolonii w wysokości 2350zł. Zachęcam pozostałych parafian o włączenie się w to dzieło. Przypomnę ze na ten cel potrzeba nam 25 tys zł.Ofiarę złożyli również:Józef Renda Zdroje oraz Klonowska Danuta i Borkowska Zofia z Dąbku, Rna Byś z Trzcianki. Dziękuje p. Mieczysławowi Struzińskiemu za wykonanie odpływu wody deszczowej spod kościoła. Dziękuje również p. Kościelnemu i p. Jackowi Kruszyńskiemu za pomoc.
  9. Od następnej niedzieli będą wyczytywane wypominki za zmarłych zamówione na następny rok.

Zwracam się z prośba o roztropne wyrzacanie śmieci cmentarnych w tak olbrzymich ilościac.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *