Ogłoszenia – XVIII Niedziela Zwykła (06.08.2023 r.)

  1. Dziś 6 sierpnia pielgrzymi wyruszyli z Płocka na Jasna Górę. W codziennych modlitwach pamiętajmy o tych ,którzy wędrują do Matki Boskiej Jasnogórskiej.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie wystawienie i Adoracja oraz procesja wokół Kościoła.
  3. We wtorek 15 sierpnia Uroczystość  Wniebowzięcia N.M. P. Poświęcenie ziół i kwiatów po każdej Mszy św. W tym dniu przypada również 102 rocznica „Cudu nad Wisłą” 15 sierpnia 1920r.Wojska polskie pokonały bolszewików, co uchroniło Europę przed zalewem komunizmu. Jest to także święto Wojska Polskiego.
  4. W minionym tygodniu odbyło się spotkanie sołtysów i Rady parafialnej. Ustalono termin Dożynek parafialnych na dzień 03 września. Gospodarzami tegorocznych dożynek będą mieszkańcy i sołectwo Wyszyn. Oni wykonają wieniec dożynkowy oraz będą starostami dożynek, przynosząc do kościoła wypieczony z tegorocznych zbóż bochen chleba. Również ten wieniec oraz delegacja z parafii weźmie udział w Dożynkach diecezjalnych w Bieżuniu   27 sierpnia. Zapraszamy do wspólnego świętowania i dziękczynienia za tegoroczne plony.
  5. W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Wawrzyńca- diakona ,w czwartek oraz św. Klary w piątek.
  6. Za tydzień 13 dnia miesiąca  w niedzielę zapraszam na nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. o godz. 11.30 wspólny różaniec oraz Procesja Fatimska.
  7. W związek małżeński mają zamiar wstąpić:
    • Witkowski Piotr – kawaler zamieszkały w Wieliszewie oraz Walasek Emilia – panna zamieszkała Trzcianka Kolonia par. tut. Zapowiedź druga.

Możesz również polubić…