Ogłoszenia – VII Niedziela zwykła (19.02.2023 r.)

  1. W  środę Popielec. Rozpoczyna się Wielki Post. W środę Popielcową Msze św. o godz. 9.00 oraz 17.00. Posypanie głów popiołem na każdej Mszy św.. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
  2. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.00. Po niej będzie odprawiana Msza św.
  3. Gorzkie Żale w każdą niedziele po Sumie. Zachęcam do udziału w tych nabożeństwach.
  4. W piątek Zapraszam na Drogę Krzyżową oraz  Mszę św. W Intencji zakończenia wojny na Ukrainie. Zachęcam do podjęcia w tej intencji również postu piątkowego.
  5. Za tydzień w niedzielę po Mszach św. do puszek będzie można złozyć swoja ofiarę na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.
  6. Komunikat  Przewodniczącego KEP oraz Biskupa Szymona Stułkowskiego; Drodzy diecezjanie. Przed naszymi oczyma ciągle mamy obraz tragicznych skutków trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. W krajach tych nadal trwa akcja ratunkowa choć maleją szanse na ocalenie kolejnych ofiar kataklizmu. Wciąż istnieje konieczność pilnej pomocy humanitarnej szczególnie tym którzy stracili dom i swoich najbliższych. W parafiach naszej Diecezji w ostatnią niedzielę odbyła się zbiorka do puszek na wsparcie materialne dzieł pomocowych Caritas Polska. Diecezjanie płoccy okazali się bardzo hojni, dzięki temu w pierwszej transzy przekażemy na pomoc za pośrednictwem Caritas sumę 200 000zł. Jestem wdzięczny za tak wielkie świadectwo solidarności z najbardziej potrzebującymi Bóg Zapłać. Nie ustawajmy w modlitwie za naszych braci i siostry.
  7. Intencje mszalne.

Możesz również polubić…