Ogłoszenia – XIX Niedziela Zwykła (07.08.2022 r.)

  1. Wczoraj 6 sierpnia pielgrzymi wyruszyli z Płocka na Jasna Górę. W codziennych modlitwach pamiętajmy o tych ,którzy wędrują do Matki Boskiej Jasnogórskiej.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie wystawienie i Adoracja oraz procesja wokół Kościoła.
  3. W  poniedziałek 15 sierpnia Uroczystość  Wniebowzięcia N.M. P. Poświęcenie ziół i kwiatów po każdej Mszy św. W tym dniu przypada również 102 rocznica „Cudu nad Wisłą” 15 sierpnia 1920r.Wojska polskie pokonały bolszewików, co uchroniło Europę przed zalewem komunizmu. Jest to także święto Wojska Polskiego.
  4. W minionym tygodniu odbyło się spotkanie sołtysów i Rady parafialnej. Ustalono termin Dożynek parafialnych na dzień 28 sierpnia. Gospodarzami tegorocznych dożynek będą mieszkańcy i sołectwo Zdroje. Oni wykonają wieniec dożynkowy oraz będą starostami dożynek, przynosząc do kościoła wypieczony z tegorocznych zbóż bochen chleba. Również ten wieniec oraz delegacja z parafii weźmie udział w Dożynkach diecezjalnych w Popowie   21 sierpnia. Zapraszamy do wspólnego świętowania i dziękczynienia za tegoroczne plony.
  5. W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Wawrzyńca- diakona ,w środę oraz św. Klary w czwartek.
  6. W sobotę 13 dnia miesiąca zapraszam na nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. o godz. 18.00 wspólny różaniec oraz Procesja Fatimska.
  7. Bóg Zapłać za pracę przy odnawianiu parkanu:. P. Waldemarowi Zabuskiemu, P.. Kościelnemu oraz P. Piotrowi Ochelskiemu.
  8. Intencje mszalne.

Możesz również polubić…