Ogłoszenia – Wielkanoc (31.03.2024 r.)

  1. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do  przygotowania świąt Wielkiej Nocy. Dziękuję strażakom z Wiśniewa, Dąbku i Wyszyn za wartę wystawioną przy grobie Jezusa. Dziękuję p. kościelnemu, p. Organiście. Ministrantom, lektorom mieszkańcom poszczególnych wiosek za obecność i czuwanie, młodzieży, dzieciom,Asyście. Bóg zapłać za przykład wiary i piękne przeżycia Triduum Paschalnego.
  2. Jutro drugi dzień świąt. Nasza modlitwą i ofiarą będziemy wspierać uczelnie katolickie -W S D w Płocku
  3. Życzenia Wielkanocne Ks Biskupa:

„Przeżywając z wiarą Święta Wielkanocne uczestniczymy w „eksplozji” życia. Jezus przechodzi przez mękę śmierć i złożenie do grobu, by wreszcie doświadczyć wskrzeszenia z martwych. On zabity i pogrzebany żyje. zmartwychwstał. Prawdziwie Zmartwychwstał. Dla nas to szczególny czas, bydziękować Bogu za życie własne i życie innych ludzi.  Dnia 20 marca papież Franciszek powiedział do nas Polaków: Myśląc o waszej Ojczyźnie,chciałbym odnieść do niej moje marzenie, jakie kilka lata temu wyraziłem, pisząc o Europie. Niech polska będzie ziemią, która chroni życie w każdym jego momencie, od chwili gdy pojawia się pod sercem matki, aż do jego naturalnego kresu. Nie zapominajcie ,że nikt nie jest panem życia, czy to swojego czy tez innych. Życzę wam i sobie byśmy umieli być wdzięczni za dar życia. Niech Zmartwychwstały Chrystus nas błogosławi i prowadzi do pełni życia. Cieszę się że w styczniu zebraliśmy na tacę prawie  500.000 złotych na wsparcie budowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Modlę się za was i proszę o modlitwę Bp Szymon Stułkowski.”

Dołączam się do życzeń Ks. Biskupa. Niech Wielkanoc opromieni swoim blaskiem wszystkich Nas byśmy mocą Jego Zmartwychwstania pokonali wszelkie przeciwności trudy i i z radością głosili innym prawdę ,że On żyje i jest pośród Nas. 

  1. Trwa Oktawa Zmartwychwstania Pana Jezusa. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  2. W tym tyg. pierwszy piątek i sobota miesiąca.Różaniec w sobotę o 17.30

Możesz również polubić…