Ogłoszenia – Niedziela Zesłania Ducha Świętego (19.05.2024 r.)

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny. Za tydzień niedziela Trójcy Świętej.
 2. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 9.15 dzieci klas IV odnowią swoje Przyrzeczenia Chrztu Świętego, a o godz. 11.30 dzieci klas III przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
 3. Jutro Drugi dzień Zielonych Świątek. Święto N. M. P. Matki Kościoła. Msza św. o godz. 18.00
 4. W tym tygodniu odbędą się próby przed Komunią:
  • Poniedziałek i czwartek o godz. 16.00 dla dzieci Pierwszokomunijnych 
  • we wtorek o godz. 16.00 dla dzieci ,które odnowią Przyrzeczenia chrztu św. 
 5. Spowiedź dzieci i Rodziców przed Komuniami w piątek od godz. 15.30.
 6. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu wizytacji Ks Biskupa. Osobom, które sprzątały Kościół, druhom strażakom z Wiśniewa za obcięcie trawy wokół Kościoła i na cmentarzu, Kołom Gospodyń wiejskich z Wyszyn, Wiśniewa, Trzcianki, Otoczni oraz mieszkańcom Otoczni i Woli Szydłowskiej za przygotowanie posiłku dla księży w plebanii oraz upieczenie ciast, p. Grzegorzowi Klimek i pozostałym za zamontowanie krzyża oraz pomalowanie kaplicy cmentarnej za każda inną okazaną pomoc i życzliwość Bóg zapłać.Dziękuję p. Wójtowi ze Stupska, Dyrekcji ,Nauczycielom katechetom i dzieciom szkół w Wyszynach i Wiśniewie za przygotowanie oprawy mszy św. oraz p. Emilii Miłoszewskiej wraz z „Dąbkowiakami” za obecność i i śpiew. Dziękuję p. Organiście, Kościelnemu, Ministrantom.
 7. Za dwa tygodnie Boże Ciało. Procesja po Sumie odbędzie się tradycyjnie do czterech ołtarzy przez Wyszyny. Proszę o dekorację ołtarzy poszczególne wioski.( tak jak to zawsze).
 8. W związek małżeński maja zamiar wstąpić: Adam Truszczyński kaw.  Zam. Wyszyny oraz Dominika Tokarska panna zam. Szczytno. Zapowiedź pierwsza.
 9. Intencje mszalne.

Możesz również polubić…